top of page
Kirill broadcast - Kirill audio files
00:00 / 00:00
RedLineTexture.png
FourthReichTexture1.png
Орден.png
Hansa.png

Metro - basics

Rok 2013. 

rok, kdy dopadly bomby, byla Moskva a možná i zbytek světa zničena rozsáhlým jaderným útokem. Lidé uprchli do moskevského metra, které bylo navrženo jak pro dopravu, tak jako úkryt.

 

Po dvaceti letech (2033) je lidstvo blízko k vyhynutí, ohroženo navíc hrozbami zvenčí i zevnitř. Každá stanice se stala malým samostatným "státem".

sama s vlastní vládou. Byly vytvořeny aliance, byly vedeny války. Umístění každé stanice, tunelu a povrchové základny lze nalézt na mapě post-apokalyptického systému metra.

Hlavní mocnosti:

Rudá linka

Rudí jsou největší mocností v celém metru. Ovládá celou jednu trasu. Vláda zde má jednoho vůdce a jedinou stranu. Rudá linka následuje komunistický režim a snaží se ho rozšířit do celého metra, také kvůli tomu rozpoutali dvě války, obě byly nerozhodně, takže komunistický režim zůstal pouze na Tzv.Rudé trase. Této mocnosti vládne soudruh Generální tajemník Moskvin a jeho kumpán Generál Korbut.

Čtvrtá Říše - reich

Jednou z válčících stran, které bojují o přežití je také Reich. Jsou to rusové, kteří převzali ideály, řeč a zvyky po krutém německém vůdci Adolfu Hittlerovi. Reich je tedy strana, která se snaží prosadit myšlenku čisté krve a všeho spojeného s fašismem. Reichu patří 3 velké stanice uprostřed metra, kde se také nachází 5 koncentračních táborů, z toho je 1 pracovní a 4 vyhlazovací. Tuto stranu vede vždy člověk, kterému se říká "SturmBaufurer Raichu" jde jen o přežití a vyhlazení veškerého odpadu lidstva. Reich zabijí lidi už jen podle tvaru lebky, protože jsou prý podezřelí z mutace. Vedou válku prakticky proti všem.

Spartský Řád - Sparta

Sparťanští Hraničáři, kterým patří obrovská stanice Polis (město stanic), ale také jejich hlavní a velmi velká stanice Sparta. Hraničáři mají za úkol bránit metro a ochraňovat lidstvo. Je to také jedna ze stran usilující o moc. Později však objevili legendární bunkr D6 a stali se jednou z válčících stran a zároveň jednou z nejsilnějších a nejnebezpečnějších.

Společenství stanic - Hanza

Hansa je jednou ze stran, která tvoří celou okružní trasu metra. Je to ekonomicky vyspělá trasa, která má spoustu obchodníků, kteří ekonomický růst zajišťují. Hanza má také své velitele, ale nemá žádné ideály,jde jim pouze o přežití a bohatství. Hansa má ve svém držení spoustu ekonomicky důležitých stanic, ale také má v držení stanici Tržnice, což jim 100% zaručuje velký ekonomický rozvoj. Hansa má také nejvíce funkčních drezín v celém metru.

bottom of page