top of page

Říjen 2036

 

Děj se odehrává 3 roky po událostech

Metro - Last run

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prolog:

 

Nic už není tak jako dřív.

Voykovskaya, Vodny Stadion a Rechnoy Vokzal se sjednotily. Vznikla nová Huliaipolská republika pod vedením Mikhaila Voikova (alias Nestora Titova). Voikov a později i jeho následovníci přišli do stanice Voykovskaja na přelomu roku 2033 a 2034. Nějakou chvíli po jejím zrodu. Voyku si vybral jeden z bývalých elitních vojáků Sparty Kirill Sorokin jakožto začátek pro zbudování nové, soběstačné a neutrální stanice..

Bohužel došlo k "občanské" revoluci a Sorokin se ve sletu událostí ztratil neznámo kam. Do čela stanice nastoupil místní voják Ivan Vojko. Avšak jeho popularita nebyla zvlášť vysoká a tak byl velmi brzy sesazen. V tu chvíli se objevil na scéně místním známý Nestor Titov (pseudonym). Ten měl značnou důvěru obyvatel a poté, co se dozvěděli, kým opravdu je, nebylo pochyb o jeho volbě.

Stanici Voykovskaya nakonec přejmenovali na Huliaipole (podle Ukrajinského města). Je hlavní základnou frakce, zatímco Vodny Stadion je jeho kulturním centrem a Rechnoy Vokzal funguje jako zemědělská stanice republiky a spojovací "můstek" k nově objevené hydro-elektrárně kousek od Rechnoy.

Všichni přijali za svou novou ideologii pojmenovanou anarchistický komunismus (volný život bez autorit se stanovenou sociální strukturou a obchodem)

 

Mikhail Voikov - alias Nestor Titov

Štábní generál soudruha Moskvina a pravá ruka generála Korbuta. Před Moskvinovým pádem Voikov dezertoval ještě s několika dalšími vysoce postavenými osobnostmi a dalšími následovníky neznámo kam a podnikal útočné výpady na Rudou linii. Jeho styl boje připomínal ukrajinského revolucionáře Nestora Machna, který vedl povstání proti ukrajinským nacionalistům a sovětským bolševikům ve snaze o vytvoření svobodného území na Ukrajině v letech 1918-1921) => proto také přijal pseudonym Nestor.

Rudou linií na něj byla vypsána velmi vysoká odměna, byl prohlášen za zrádce vlasti a jeho dopadení mělo pro Korbuta nejvyšší prioritu.

Bohužel vidina odměny znamenala zradu jednoho z jeho soukmenovců a síly Rudé linie jednotku zmasakrovali. Mikhail uprchl a ukryl se neznámo kde.

Zprávy o něm se objevily až později, kdy už byl ve vedení "nové republiky"

Vznik Rechnoy - Současnost:

Hydro-elektrárnu kousek od Rechnoy si převzala pod správu větev mafie, známá jako Rassvet, která se do této pozice dostala díky místnímu obyvateli - Ziku Varanovi (skrytě působil na Voyce a účastnil se převratu). Po "stabilizaci" Voyky se přesunul na Rechnoy, kde působí jako spojka mezi Huliaipolskou frakcí a vedením hydro-elektrárny.

Pěstují se zde nové odrůdy hub a přesunuly se sem pěstírny bylin z bývalé Voyky. Není známo proč, ale obě komodity zde mají velmi vysokou efektivitu v růstu. S tím se pojí i "podseknutí" cen, za které jsou komodity vyváženy. Voikova obchodní politika je přímým důsledkem velmi napjatých vztahů se stanicí VDNcH a tím pádem i Hanzou.

Anarchokomunizm.png
bottom of page