© Tibor "Reddo" Hrušecký

DISCLAIMER: This site is fan site of the world of Metro 2033. There is no connection to original Metro and 4A Games and all pictures posted on this site are for presentation of Metro theme. All pictures found here are believed to be in the "public domain". All of the images displayed are of unknown origin. We do not intend to infringe any legitimate intellectual right, artistic rights or copyright. If you are the rightful owner of any of the pictures/wallpapers posted here, and you do not want it to be displayed, then please contact us and we will immediately do whatever is needed either for the image to be removed where it is due.

Prolog k akci Metro - Vzkříšení

Po masakru, který se na Voyce odehrál jsme snažili stanici nějak uvést do provozu i s tím málem, co zbylo.
---------
Mrtvé jsme vyházeli ven a snažili se zabezpečit kryt. Doufali v zázrak, že už by po tomto masakru mohl být klid.
Pár dní to tak už vypadalo, ale pak se u vstupu objevil nějaký stalker a žádal o vpuštění. 
Nakonec jej pustili, neměli jsme vlastně co ztratit. Naše životy už stejně visely na vlásku...
Naštěstí byl stalker přátelský. Jmenoval se Vladimir.
Ten jim pověděl že při prozkoumávání povrchu na okrajových stanicích našel tajný vstup do prostor mezi stanicemi Voykovskaya a Rechnoy vokzal. 
Byl to opuštěný prostor, ale hned poznal, o co se jedná. Byla to stará vodní elektrárna využívající Moskevský průplav a jeho proudy ke generování energie. 
----------
Protože se už dlouho před válkou začala stavět stavidla, přestala průplavem proudit voda a elektrárna ztratila využití. Od té doby byla zavřena a spolu s časem zapomenuta. Až do této chvíle.
----------
Věděli jsme co to znamená... Že zájem o Voyku bude ještě větší. Obzvlášť když Rechnoy je zamořenej mutanty a není obyvatelný. Tento objev znamená potenciál zásobovat celé metro elektřinou.

Byla jediná možnost, jak z této bezvýchodné situace ven... 
Rozhodli jsme se kontaktovat Polis a Spartu. Předali jsme jim informace a jejich reakce byla okamžitá. Vyslali 3 speciální vojáky včetně jednoho soudce, zvoleného radou v Polis, aby zajistili Voyku.
Jelikož je ale tento objev natolik ožehavý, bylo potřeba postupovat trochu víc politicky. Rozhodlo se tedy, že se kontaktují všechny 3 mocnosti v metru (Reich, Rudí, Hanza), kdy každá z těchto stran vybere 4 své zástupce, které vyšle na Voyku jednat o tom, kdo tuto stanici převezme včetně příslibu obnovy elektrárny.
----------
Za účasti vojáků Sparty a hlavního "soudce" se budou snažit zúčastněné strany přesvědčit nás, přeživší k rozhodnutí, která strana zajistí obnovu Voyky, zprovoznění elektrárny a další její rozvoj. Naše rozhodnutí poté zplnomocní soudce z Polis. Toto by mělo zajistit "hladké" osídlení stanice za příjemnějších podmínek, než by tomu bylo, kdyby nás zmasakrovali a udělali si to po svém...

Kterou stranu si přeživší zvolí? Bude to jedna? Nebo dojde ke komplotu? Nebo ke spojení stran? Nebo dokonce někdo z účastníků dezertuje k jiné straně?
To se rozhodně u jednacího stolu....